Kalitesiz Şarkı

Şarkılar, şiirsel ve uyaklı yazı bütünlerini müzik enstrümanları ile birlikte beste haline gelmiş halidir. Şarkılar ruhumuzu besleyen eserlerdir. Duygulandiğimizda mutlu olduğumuz anda bizi iyi hissetmeye sevk eden şarkılardir. Bir içecek eşliğinde çalan yahut arabanız ile yolculuk yaparken radio da denk gelen bir şarkı sizi mental olarak rahatlatır. Şarkı bitse bile sözleri  ritimlerle birlikte zihninizde bitse bile tekrar eder durur. Zihninizi pozitif yönde sürekli mutlu olmaya sevk eder. 
 Kalitesiz şarkı da ahenk yoktur. Ölçü ve uyak uyumu olmadığından duygu yükü eksik parça parça kalan kalitesiz şarkılardır. Ölçü olmadığı için müzik ritimleri de kötü olacaktır.  Kalitesiz şarkılarda güzel olsun diye alakasız enstrüman girişleri ve bas olduğunda kulaklarınızı tirmalayacaktir. Kalitesiz şarkı sizin modunuzu düşürecek karamsarlığa sürüklenmenize sebep olacaktır. Kalitelisiz şarkı müzikleri başınızın ağrımasına neden olacaktır. Kalitesiz şarkı sözü ve müziği sizi fazlasıyla enerjinizi sömürecektir. 
Neden kalitesiz şarkıdan uzak durmalıyız? Kalitesiz şarkı sizin duygularınızı kötü etkiler ve karamsarlığa sürükler. Kalitesiz şarkı duymak en mutlu anınızı berbat eder. Kalitesiz şarkı nedensizce dilinize dolanabilir ve bu yüzden gerilebilirsiniz. Kalitesiz şarkı yaz aylarında kulak tırmalayan ağustos böcekleri gibidir neden dinleyesiniz ki. Kalitesiz şarkı zihininizi donuklastirir çünkü anlam yavan yahut hiç yoktur. Dolayısıyla kalitesiz şarkı düşünme ve hissetme isteğinizi mahveder. Kalitesiz şarkı zihinnizi gereksiz işgal eden işe yaramaz notlar gibidir. 
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kaliteli şarkı nasıl olmalıdır? Kalitesiz şarkı sizde nasıl hisler uyandırdı ?  Düşüncelerinizi bizimle paylaşabilir ya da yoruma ekleyebilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kaliteli şarkılarla kalın.

Eğer sizde başınızdan geçen bir kalitesizliği paylaşır iseniz kalitesiz.com üzerinde paylaşmaktan onur duyarız.

Bunu yapmak için hemen üstteki İÇERİK EKLE menüsünü kullanabilirsiniz.


Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.

zerogle