Kalitesiz Kitap Çevirisi

Kitaplar hayatımızın en kıymetli hazineleridir. Zihinsel ufuklarin gelişmesinde önemli yeri vardır. Birçok kategoride bilgileri bize derli toplu sunan ve gelişiminizi sağlayan kitaptır. Hayatımızın akışını bazen bir cümle bir kitap değiştirebilir. Yaşadığımız dünya içerisinde geleceği yorumlamamizi sağlar ve böylelikle hayatta olan ve olabilecek tüm seyleri büyük şaşkınlık içinde karşılamayız. 
Kalitesiz kitap çevirileri kitabın bilgi ve duyusundan uzaktır. Kalitesiz kitap çevirisinde çevirmen ile kitabın yazarıni karıştırmamak gerekir.  Cümleler anlamsız ve konu bağlantısını desteklemez. Kalitesiz kitap çevirilerinde konu hava da kalır. Kalitesiz kitap çevirilerinde kitabı cevirenin her iki dile de tam hakim olamaması yüzünden kitapta geçen deyim anlamlar saçma şekilde çevrilir. Bu ne alaka dediğiniz ve kitaptan koltuğunuz yer burda başlar. Kalitesiz kitap çevirisi kitap okuma zevkinizi mahveder. Kalitesiz kitap çevirileri iyi bir kitaptan ziyade fazlaca müsvedde kağıttan ibarettir. Bu kitaba verdiğiniz bir liraya bile pişman olursunuz. Haliyle kaliteli kitap çevirisine verdiğiniz her kuruşa değer olmalı çünkü biz kitap severlerin istediği de bu değil midir ? Kalitesiz kitap çevirileri okuduğunuz kitap özelinde yanlış bilgiler ya da anlam kopukluğu yüzünden kitap sonunda bir arafta kalmışlık yaşatır. Kalitesiz kitap çevirisini okuyup bitirdiginiz de o kitabın hazzını alamayışın vermiş olduğu huzursuzluğu yaşarsınız.
Peki sizler bu konu hakkında düşünüyorsunuz ? Kaliteli bir kitap çevirisi nasıl olmalıdır ? Kalitesiz kitap çevirisi başınıza geldi mi ? Geldiğinde kendinizi nasıl hissettiniz ? Duygularınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Kaliteli günler dileriz.

Eğer sizde başınızdan geçen bir kalitesizliği paylaşır iseniz kalitesiz.com üzerinde paylaşmaktan onur duyarız.

Bunu yapmak için hemen üstteki İÇERİK EKLE menüsünü kullanabilirsiniz.


Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.

zerogle