Kalitesiz Kahve

Bu alışkanlık bende ne zaman başladı bilmiyorum. Ama Kahve günlük 5 bardağın üstünde tüketilen birşey oldu. Çayı artık sadece zorunlu misafirlik hallerinde tüketiyorum. Sabah uykudan uyanınca da kahve, iş yaparkende kahve. Peki Kalitesiz bir kahveyi kaliteli kahveden ayıran özellikler neler?

1 Paketleme:

Kahvenin Temel Düşmanı Oksijen, ısı, ışık, nem ve ağır kokulardır, Kaliteli bir kahve bunlardan sterlize şekilde saklanmış kahvedir

2 Saklama

Kahvenin evimizde ağzı açık bir kabda kalması onun kalitesini ve çözünebilirliğini bozar, bu yüzden belki küçük bir değirmen ile az az çekmeli ya da kullanacağımız kadarını nispeten daha küçük bir kaba koymalıyız.

3 Çekirdek

Aslında ilk başta kahve çekirdeği gelmeli, ağız tadımıza uygun kahve çekirdeğini denemeden bilemeyiz, bir çok kahve markasının bir çok kahve çekirdeği seçeneği mevcut.

 

Bayat ile taze Kahve farkını nasıl anlarız?

taze, iyi kavrulmuş bir kahvenin aroması yoğun taneleri suda tamamen çözülmüş yada filtrelerenmiş olur. ağzınızda tortu bırakmaz.

taze kahvenin köpüğünde kabarcık çok olur, bayat kahvede ise bir tabaka şeklinde köpük görebilirsiniz.mat ve cansız bir köpük tabakası kaplar fincanın üstünü.

 

Bu kadar lüzumsuz bilgiyi niye verdim?

Sabah sabah zincir marketten aldığım, "Gold" adıyla satılan ama aslında boyası azaltılmış rengi nispeten daha açık gold kahvemi içemezken geldi aklıma.

Kalitesiz olan herşey gibi, Kalitesiz kahve de büyük bir sorun.

Sizce de öyle değil mi?

Eğer sizde başınızdan geçen bir kalitesizliği paylaşır iseniz kalitesiz.com üzerinde paylaşmaktan onur duyarız.

Bunu yapmak için hemen üstteki İÇERİK EKLE menüsünü kullanabilirsiniz.


Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.

zerogle