Kalitesiz Hotel

Tatilde, iş gezisinde, seyahatte veya herhangi bir sebeple bir otelde kalmamızı gerektirecek durumlarla karşılaştığımız oluyor. “Otel işte ya” deyip geçmemekte fayda var zira bu durum size kötü bir deneyim olarak geri dönebilir. Kaliteli bir otel deneyimi için gerekli birkaç kriterinizin olması önemli.

 

 Nedir peki bu kriterler? Öncelikle kaliteyi en çok belirleyen şey kesinlikle otelin temiz olması. Çöp kovalarının boşaltılmamış olması, nevresim takımlarının değiştirildiği söylenmesine rağmen yastıktan saç ve kıl çıkması,odadan kötü koku gelmesi, sigara izmaritlerinin bile hala temizlenmemiş olması kalitesiz otel kavramına birebir örnek olarak gösterilebilir. Peki otelin temiz olması başlıca bir oteli kaliteli yapabilir mi? Hiç sanmam. İkinci kriter kesinlikle otelin genel servisi, tavrı ve tutumu. Samimiyetsiz, kaba bir karşılanmanın sizi pek mutlu edeceğini sanmıyorum.

 

Bozulmuş asansör yüzünden bavullarınızı merdivenden çıkarmak, resepsiyona gittiğinizde kimsenin olmaması, güvenlik veya vale hizmetlerinin olmaması can sıkıcı olabilir. Odadaki eksiklerin olması ve bu eksiklikleri talep ettiğinizde anlayışla karşılayıp hemen yardımcı olan bir otel yönetimi kalitelidir mesela. Aksi olsun istemeyiz. Kalitesizliği belirleyen bir diğer kriter ise otelin sağladığını iddia ettiği ama asla sağlayamadığı imkanlar. Yemek çeşitlerinin az ve lezzetsiz olması mesela en kötüsü. Havuzun bakımlarının yapılmamasından dolayı hijyenden yoksun olması veya spor salonunun kullanıma kapalı olması, bunlar hep kalitesizlik örneğidir. Otelin konumu da bir hayli ulaşım kalitesi için önemli tabi. Herkesin kendince öncelik verdiği kaliteyi belirleyen kriterleri vardır. Bir otel arayışı yaparken bunları düşünmeyi unutmayın.

Eğer sizde başınızdan geçen bir kalitesizliği paylaşır iseniz kalitesiz.com üzerinde paylaşmaktan onur duyarız.

Bunu yapmak için hemen üstteki İÇERİK EKLE menüsünü kullanabilirsiniz.


Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.

zerogle