MENU

KATEGORİLER

Kalitesiz Doğa

Havanın, Toprağın, Suyun kısaca yaşamımızın kalitesi eşyalarımıza mı bağlı? Yoksa içinde yaşadığımız dünyaya mı? 90'larda ilk kez izlediğim Uzay yolu serisinin bir bölümünde gelecekten dünyaya gelip balinaları kurtarmaya çalıştıkları bir bölüm vardı. Çocuk yaşımda ne kadar etkilenmiştim. Doğayı ve geleceğimizi kurtarmanın önemini "Çocuk aklımla" anladığımı sanıyordum. Büyüdüm, daha iyi anlıyorum. Doğayı değil aslında kendimizi korumak ve kurtarmak zorundayız.

Bir şeyin kalitesizliği ve kaliteli olması insan elinin değmesi ile olur. Kalitesiz bir doğanın olduğu yerlerde mutlaka bir insanın bilinçli (çıkar egoları ) ya da bilinçsizce eylemlerinden kaynaklanır. Doğa kendi halinde zaten kalitelidir. Bizler sadece bu kaliteyi koruyarak ve doğa'nin akışına destek olarak kalitesizliğe engel olabiliriz. 

Şimdi çöller kaliteli mi ? Yani dediğinizi duyar gibiyim. Doğa insanoğlu için en uygun yerleri kendi içerisinde dizayn etmiştir. Geçmişte ve günümüzde meydana gelmiş kalitesiz doğa olaylarının kökenine baktığımızda insanoğlunun malum sebeplerden ötürü kalitesizliğinin doğrudan sonucu olarak kendini gerçekleştirmiştir. Doğa'nin kalitesini korumak ona kaliteli davranmaktan geçer.
 

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Doğa sizce de kalitesiz olabilir mi ya da kalitesizliğe mi maruz kalmıştır.
Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ediyoruz.

Kaliteli davranalım kalitesizliğe geçit vermeyelim. Kaliteli günler dileriz.


Yorum bulunamadı !

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.

zerogle