Kalitesiz Boya

Boyalarla çok küçük yaşta tanışırız ve devamında bütün hayatımız boyunca bizlerle olurlar. Düşünürseniz anaokulda boyama dersinde ilk karşımıza çıkan renkli kalemler, pastel boyalar, sulu boyalar bizim boyalarla olan ilk tanışmamız. Devamında ortaokul ve lisede daha ileri gidiyoruz ve guaj boya, akrilik boya gibi kullanımı daha zor boyaları kullanıyoruz. Sadece eğitim hayatımızda değil günlük hayatımızda bile boyalar bizimle. Evimizin duvarlarını boyamak için kullandığımız badana boyaları örnek olabilir.

 

Boyaların renkleri çeşit çeşit olabilir. Renkler arasında çok ince ton farklılıkları ise boyaları eğlenceli kılıyor. Boyaların renkleri aslında kendimizi nasıl hissettiğimizi bile etkileyebilir. Renklerin verdiği enerji zaten bilimsel olarak açıklanmış bir gerçek. Kırmızı renginin hissettirdikleri ile yeşil renginin hissettirdikleri kesinlikle farklıdır misal. Peki ya bazen boyalar kutularındaki gibi durmadığı zamanlar? İllaki başınıza gelmiştir diye tahmin ediyoruz. İşte burada boyanın kalitesi veya kalitesizliği önem taşıyor. Eğer boya kalitesiz ise pigmentasyonu iyi olmayacak ve kağıda, duvara, kumaşa nereye sürerseniz sürün rengi iyi gözükmeyecektir. Kapatıcılıkları da iyi olmayan bu boyalar insanı çileden çıkarır.

Eğer sizde başınızdan geçen bir kalitesizliği paylaşır iseniz kalitesiz.com üzerinde paylaşmaktan onur duyarız.

Bunu yapmak için hemen üstteki İÇERİK EKLE menüsünü kullanabilirsiniz.


17.08.2022 16:45

ege

gerçekten boyalarla ilgili herşeyi çok doğru anlatmıssınzı

17.08.2022 09:37

Ayşe

Boyalar hayatımızın her zaman her köşesinde kullandığımız ürünler dikkatli ve güvenilir bir şekilde seçmeliyiz bilen birine sorulması daha mantıklı güzel bir yazı olmuş teşekkürler

16.08.2022 15:39

alican

verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler boyalar konusunda fikir sahibi oldum

1.08.2022 19:05

Resimist

İyi bir boya araçları için amatörde olsa çalışan arkadaşınız vs varda sorarak alın.

Yorum yap

Eğer gravatar hesabınız var ise avatarınız burada görünecektir.

zerogle